esmaspäev, 13. märts 2017

Kust tulevad nn Georgi lindid?

Aeg-ajalt on tänavatel näha liikumas autosid, mille külge on kinnitatud kollakas-mustad või oranz-mustad lindid. Vahel näeb ka enamasti vene keelt kõnelevaid inimesi nendega lehvitamas või siis rinda kinnitatult liikumas. Eriti aktiivseks muututakse kevadeti mai algul töörahva püha puhul, aga ka 9.mail, mida idanaaber tunneb Võidupühana, samuti septembris  Tallinna okupeerimise aastapäeval.
Mind kui tuntud russofoobi ajab see eriti närvi, sest mulle on mulje jäänud, et mainitud lindi demonstreerimisega tahetakse näidata nn "Vene maailma" ülimuslikkust ja Vene shovinismi põlistamist.
Olen lindi kandjate käest püüdnud uurida, et millega on tegemist, või kust nad lindid saavad, aga keegi ei ole eriti jutukas olnud. Lindiga käib tavaliselt kaasas ka Punaarmee vormi ja pilotka esilemine, samuti Stalini pildid ja viisnurgad.
Olen juhtinud lindi kandjate tähelepanu sellele, et kodusõja ajal kandsid seda linti valged, kes oleks lintide seostamist punaste ja viisnurkadega näinud Jumala teotusena, kuid selles ei nähta mingit vastuolu, enamasti ei teata sellest midagi. Na gu ka sellest, et Nõukaajal, mida samuti ülistatakse, oli see keelatud.

Peale mitmeid pingutusi , õnnestus mul siiski salapärase lindi päritolule natuke jälile saada. Tulemus on siin:

Ülaltoodud piltide näöl on tegemist Georgi lintide tootmisprotsessiga. Tuleb välja, et linte toodab koloraado mardikas (ld Leptinotarsa decemlineata),  ja seda suguühte käigus, niiöelda kõrvalproduktina. Mil moel see aga laiadesse massidesse jõuab ehk kuidas toimib kogu logistika, tootmisest läbi tarneahela lõpptarbijani, on jäänud siiski välja selgitamata. Minu käed jäid siinkohal  lühikeseks, sest kuuldavasti on mängus FSB , aga ka kogu nn kaasmaalaste poliitika ja võib-olla isegi Kremli võimukoridorid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar