neljapäev, 9. märts 2017

Alustuseks

Mis on russofoobia ?  Või kes on russofoob?
Ausalt öelda- pole õrna aimugi. Tean ainult niipalju, et selliseid termineid kasutab eelkõige Vene meedia ja mitmed vene poliitikud, ajakirjanikud, arvamusliidrid ja muidu tegelinskid, iseloomustamaks igasugust kriitikat, mis Venemaa või venelaste kohta tehakse.
Ma ei ole kuulnud neid väljendeid kasutatavat ühegi Euroopa või Ameerika poliitiku poolt, ega üldse kellegi poolt nn lääne maailmas. Seega on mõiste russofoob välja mõeldud Venemaal ja kasutavad seda ainult venelased. Miks nad seda teevad ja mida nad täpselt selle mõiste all silmas peavad? Kui keegi teab, võiks selgitada.
Üldiselt on nii, et kui keegi midagi kriitilist või negatiivset venelaste kohta ütleb, siis tembeldatakse ta kohe russofoobiks ja edasi on kõik selge. Tema jutule ei ole vaja tähelepanu pöörata , sest ta on ju russofoob. Ei ole vaja tema seisukohti ümber lükata või midagi vastukaaluks tõestada, - piisab kui ütelda , et ta on russofoob ja tema jutt russofoobia. Klassikaline sildistamise näide.
Analoogiana tuleb meelde kunagi Stalini ajal kasutusele võetud mõiste "rahvavaenlane". Nii nimetati teisitimõtlejaid ja kõiki , kes kommunistliku proletarismi vaimustusega kaasa ei läinud. Ja kui sa olid juba selle au osaliseks saanud, ei olnudki muud vaja. Arreteerimiseks, piisas sellest, kui keegi kaebas ja sind rahvavaenlaseks nimetas.
Praeguseks ollakse Venemaal veendunud, et läänes valitseb üleüldine russofoobia meeleolu ja enamik poliitikuid on russofoobid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar